środa, 5 września 2012

"Powiedz dobranoc bezsenności" Dr Gregg Jacobs


Bezsenność jest straszna. Przewalanie się z boku na bok i próba zmuszenia się do zażycia snu może być wyczerpująca i stresująca, nie wspominając o tym, że w pewnym momencie nie pozwala na normalne funkcjonowanie organizmu. Jak więc się przed tym bronić? Czy w ogóle istnieje jakiś sposób na pozbycie się tego dręczącego problemu? Istnieje. Bezsenność dotyka wielu ludzi, z wielu powodów. Wszystkich ich jednak łączy jedno – chęć spokojnego snu. Doktor Greg Jacobs postanowił im pomóc.
Dodaj nabycia


Czy można więc w prosty sposób pozbyć się bezsenności? Doktor Jacobs już na studiach zainteresował się owym problemem i obmyślił sposób na pozbycie się go. Walka z zaburzeniami snu powinna rozpocząć się od odrzucenia środków nasennych i spróbowania technik naturalnych. Jak wiadomo, człowiek pozbawiony przez dłuższy okres snu jest wycieńczony, znerwicowany, a w pewnym momencie występują u niego halucynacje, które doprowadzają go na skraj załamania nerwowego.

Autor opracował więc swój plan. Książka podzielona jest na trzy części i w każdej z nich dowiadujemy się nowych, ciekawych rzeczy na temat samego snu oraz jego zaburzeniach. W pierwszej autor wysnuwa wnioski na temat medycyny i jej wkładu w leczenie bezsenności. To w tym miejscu dowiadujemy się o lekach nasennych – autor przedstawia zagrożenia wynikające z ich zażywania. Część druga poświęcona jest technikom, które mają na celu wspomóc pacjenta w zdrowym śnieniu, a część trzecia to przedstawienie badań na temat zaburzeń snu.

Autor w sposób przejrzysty i klarowny tłumaczy czytelnikowi, jak radzić sobie z problemem. Opisuje wszystko dokładnie, nie używając trudnych słów, ale tak, by każdy mógł zrozumieć, co miał na myśli. Dzięki temu nawet medyczne wzmianki nie sprawiają nam trudności. Choć informacje na temat samego snu w pewnym momencie nas przytłaczają, autor rekompensuje nam to dużą ilością wiedzy, która jest pomocna w radzeniu sobie z bezsennością.

Myślę, że to ciekawa propozycja dla tych czytelników, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat zagadnień związanych z samym snem i tych, którzy pragnęliby pomóc sobie zdrowo śnić. Autor bowiem przedstawia nam swoją teorię, opierając ją na doświadczeniach ze swoimi pacjentami. Sama nie mam problemu z bezsennością, ale uważam, że ta pozycja z pewnością przyda się tym, którzy ten problem mają. Z pewnością nie pożałujecie.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości StudiaAstropsychologii
4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się ze mną swoją opinią :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...