sobota, 11 sierpnia 2012

"Siedem duchowych praw superbohaterów" Deepak Chopra i Gotham Chopra


Mało jest osób, które kiedyś nie pasjonowały się przygodami superbohaterów, lub też nie chciały stać się jednym z nich. Komiksy oraz na ich podstawie tworzone filmy i seriale rozpalały wyobraźnie widzów. Gdyby zapytać jakiegokolwiek przechodnia o to czy zna Supermena albo Batmana, odpowiedź może być tylko jedna. Dlaczego jednak superbohaterowie są tacy popularni? Dlaczego nieprzerwanie stają się nie tylko wzorem do naśladowania, ale także symbolem waleczności, uporu i dobra?
Do nabycia

Na to i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć Gotham oraz Deepak – syn i ojciec, z czego ten pierwszy od zawsze zafascynowany był historią superbohaterów, a drugi dojrzewał do tego, by ich zrozumieć. W swojej książce „Siedem duchowych praw superbohaterów” przedstawiają czytelnikowi nie tylko swój pogląd na ich temat, ale również ukazują nam, dzięki czemu superbohater jest superbohaterem.

Wiadome jest, że podstawą istnienia jest równowaga. Dlatego właśnie mamy dobro i zło, ciemność i jasność – świat działa na zasadzie kontrastów. Autorzy książki bazując na kulturze wschodu opisują, jakie prawa superbohaterowie w sobie mają. To właśnie one sprawiają, że Supermen jest taki, jaki jest. To dzięki nim zachowują równowagę i stają naprzeciw zła za każdym razem, gdy grozi światu. Owe prawa jednak nie stosuje się jedynie względem herosów znanych z komiksów – bowiem przyswajając sobie wiedzę z tej książki i ty możesz się nim stać.

Otóż nie ma w niej jedynie suchego opisywania owych praw. Autorzy posunęli się dalej oraz dali nam, czytelnikom, ćwiczenia, które mają pomóc w uzyskaniu wewnętrznej równowagi oraz staniu się jednym z wyżej wymienionych bohaterów. Owe ćwiczenia oraz umiejętność wykorzystywania tych praw w życiu codziennym są najlepszą drogą do tego, by stać się herosem naszych czasów.

Nie spodziewajcie się jednak wyskakujących z waszych rąk płomieni lub też umiejętności latania. Siła bohatera bowiem pochodzi nie z jego nadprzyrodzonych mocy, a z serca – jeśli jest w nim dobro i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Więc by stać się herosem nie potrzebujesz nic ponad to, co już masz w zasięgu ręki.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Studia astropsychologii

4/6

4 komentarze:

  1. Dla mnie ten autor jest guru w kwestii efektu cienia. Właśnie wisi u mnie recenzja tej książki, uważam ją za wybitną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niewątpliwie ciekawa książka, ale dla osób zainteresowanych tematem. Ja niestety do tego grona nie należę, więc po książkę nie sięgnę. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo niszowa, specjalistycza wiedza, dla wtajemiczonych

    OdpowiedzUsuń

Podziel się ze mną swoją opinią :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...