poniedziałek, 7 maja 2012

"Umysł ponad materią" Dieter Broers


„Myślenie nie jest tylko twórcze na płaszczyźnie, która jest mu przypisana. Może oddziaływać ono także na świat materialny. Dzięki poznaniu, że materia i dusza zasadniczo nie są do rozróżnienia, granice między nimi stają się bardzo płynne. Także i w sile naszych myśli znajduje się nadająca kształt energia. Jeśli uwzględni się powiązania pomiędzy duszą a hiperprzestrzenną, pozwoli to na sformułowanie jeszcze innego stwierdzenia: postrzeganie tego, co określamy naszą rzeczywistością, to suma wszystkich dotychczasowych procesów myślenia – naszych własnych oraz wszystkich innych.” Str. 33
Do nabycia.

„Umysł ponad materią. Wiara przenosi góry” to analiza dokonań naukowych. Dieter Broers w swojej książce przekonuje nas do tego, że mózg nie tylko myśli. Na podstawie badań z fizyki kwantowej i nie tylko, autor przekazuje nam wiedzę, która może zmienić percepcję.

 Od zawsze wiemy, że człowiek nie wykorzystuje swojego mózgu w 100 procentach. A co jeśli by tak było? Broers przedstawia nam nie tylko dokonania, które potwierdzają jego tezy – mózg jest nieograniczony, to my narzucamy sobie limity, przez ograniczamy swoje możliwości.

W książce jednak możemy spotkać się nie tylko z kreowaniem myśli, ale również i świata. Autor często wspomina o duchowym aspekcie życia człowieka, przywołując medytację jako dobry odnośnik do szczęśliwego i harmonicznego egzystowania.  Autor przytacza wiele eksperymentów, z czego nie sposób wszystkie wymienić. Warto wspomnieć jednak o eksperymencie Einsteina lub też o sile myśli.

Samoświadomość pozwoli ci na kreowanie własnej rzeczywistości. Wystarczy ci silna wola i zapał do nauki, a im człowiek starszy, tym bardziej te możliwość docenia.

Nie dostajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Autor swoją wiedzą staje się dla nas jedynie drogowskazem, który pokazuje nam możliwości, a to od nas zależy co z tą wiedzą zrobimy. Książka z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Broers wykorzystuje w niej dokonania z różnych dziedzin nauki począwszy od psychologii, na fizyce kwantowej kończywszy. Czasami może być trudno połapać się w tym, co autor miał na myśli.

Sądzę jednak, że to lektura ciekawa i warta przeczytania. Oczywiście, nie dowiesz się jak przenosić góry, czytelniku, bo to byłoby za proste, ale z pewnością poznasz wiele ciekawych tez i odkryć, które mogą sprawić, że zaczniesz zastanawiać się nad własnym umysłem. A świat trzeba zacząć zmieniać od siebie.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości StudiaAstropsychologii.

4/6

3 komentarze:

  1. Nie sądzę, żeby ta książka mi się spodobała, bo to zupełnie nie moje klimaty ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka porusza ciekawy temat. Chyba warto coś wiedzieć więcej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie przepadam za książkami tego wydawnictwa, ale tajemnice ludzkiego mózgu od zawsze mnie fascynowały. Sięgnę po tę pozycję. Może mi się spodoba. :) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się ze mną swoją opinią :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...