wtorek, 24 kwietnia 2012

"Kłopotliwy dług księżnej" Nicola Cornick


Preferuję różną literaturę. Namiętnie zaczytuje się w horrorach, uwielbiam kryminały i kocham fantastykę, ale romanse historyczne to to, co tygryski lubią najbardziej. Bądź co bądź jestem kobietą i czytanie o miłości jest dla mnie świetną rozrywką. Z Nicolą Cornick wcześniej styczności nie miałam i muszę przyznać, że trzeba będzie to nadrobić. A dlaczego? Przekonajcie się sami.

Isabella Di Cassilis to młoda wdowa po złej sławie mężu, który pozostawił ją z ogromnymi długami. Aby nie trafić do więzienia, kobieta ma kilka wyjść z tej dość przykrej sytuacji, a każde z nich wydaje się złe. Księżna postanawia jednak wyjść ponownie za mąż, aby jej długi przeszły na męża. Jednak nie to jest dziwne. Otóż Isabella poszukuje męża w więzieniu. Postanowiła wyjść za skazanego na dożywocie mężczyznę, którego nigdy więcej nie zobaczy na oczy. Wiadomo, że los uwielbia płatać figle i tym razem nie będzie inaczej.

Okazuje się, że skazanym na dożywocie więźniem jest Marcus Stockhaven, pierwsza i największa miłość Isabelli, którego porzuciła dzień przed ślubem dwanaście lat temu, aby ratować rodzinę przed bankructwem. Isabella jednak nie ma wyjścia i postanawia doprowadzić swój plan do końca. Nie wie jednak, że jej mąż wcale nie jest skazańcem i następnego dnia spotyka go na balu. Wyobraźcie sobie jej zdziwienie, kiedy staje przed nią mężczyzna, którego nie miała zamiaru już nigdy więcej oglądać. Splot wydarzeń sprawia, że losy Isabelii i Marcusa wiążą się ze sobą na zawsze i to nie tylko za sprawą ślubu. Na jaw wychodzą bolesne tajemnice z przeszłości, a nad szczęściem zakochanych zawisły gradowe chmury. Kim była India? Dlaczego Marcus znalazł się w więzieniu? Czego od niego chce Warwick? I czy miłość w końcu wygra?

„Kłopotliwy dług księżnej” to zgrabnie opowiedziana historia o prawdziwej miłości. Dwójka bohaterów musiała pokonać swoje uprzedzenia i bolesne wspomnienia, aby w końcu móc zaznać szczęścia. Nicola Cornick umiejętnie wprowadza czytelnika w świat dziewiętnastowiecznego Londynu, w którym intrygi i skandale są na porządku dziennym, a jego uczestnicy na długi czas wzięci są na języki. Isabella mimo swojej niesławnej reputacji, którą zawdzięczała głównie rozrywką zmarłego męża, nie poddała się i za pomocą ciętego języka potrafiła wybronić się z każdej sytuacji.

Bohaterowie książki są niesamowicie żywi i pełni energii. Każdy z nich został zindywidualizowany i dzięki temu nabiera realności. Isabella jawi nam się jako pełna siły kobieta, która skrywa wrażliwe wnętrze. Marcus za to jest trochę cynicznym mężczyzną, który chce, by Isabella zapłaciła za krzywdy, jakie mu wyrządziła w przyszłości. Szybko się okazuje, że zemsta jest bronią obusieczną. Z plejady postaci drugoplanowych warto wymienić przyjaciela Marcusa, Alistaira. Jego poczucie obowiązku względem siostry Isabelii, Penelopy, było godne pochwały. Sama Penelopa okazała się postacią ciepłą i energiczną, dzięki czemu bardzo szybko zyskała moją sympatię.

Uważam, że książka Nicolii Cornick jest propozycją dla każdej kobiety, która wierzy w siłę miłości. Bohaterowie odnaleźli się ponownie po dwunastu latach. Każde z nich miało ze sobą bagaż z przeszłości. Każde z nich oczekiwało od życia czegoś innego, ale mimo tego potrafili znaleźć do siebie drogę. Dzięki barwnym dialogom, ciekawym opisom, delikatnym scenom erotycznym oraz intrydze, książka staje się interesującą propozycją spędzenia wolnego czasu. Ja się nie zawiodłam, a wręcz przepadłam w stronicach. Polecam.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Mira.

5/6

3 komentarze:

  1. Jak zwykle czuję się zaintrygowana. Muszę dorwać tę książkę:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też od czasu do czasu lubię takie książki. Odstresowuję się wtedy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak dla mnie to troszkę za dużo chyba tych przypadkowych splotów losów, miał być skazańcem a nie jest, miał być obcy a nie jest :P ale i tak lubię takie historie. Hrabia Monte Christo (chociaż to nie jest stricte o miłości) i takie tam :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się ze mną swoją opinią :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...